fbpx
Strona www – szablon czy indywidualny projekt?

Strona www – szablon czy indywidualny projekt?

Projektujemy i tworzymy nowoczesne i profesjonalne strony www – indywidualny projekt, CMS, gwarancja

Strony www można stworzyć na dwa sposoby – wykorzystując gotowy – darmowy lub płatny – szablon, bądź projektując indywidualną, unikalną grafikę, dostosowaną do potrzeb danej osoby lub firmy.

Strony www można stworzyć na dwa sposoby – wykorzystując gotowy – darmowy lub płatny – szablon, bądź projektując indywidualną, unikalną grafikę, dostosowaną do potrzeb danej osoby lub firmy. Obydwa rozwiązania posiadają niewątpliwe zalety, jednak żadne z nich nie jest przy tym wolne od wad. Zastanawiasz się co wybrać? Sprawdź przygotowane przez nas porównanie i poznaj korzyści oraz potencjalne niedogodności, które wiążą się z każdą z opcji.

 

Szablon strony internetowej

Szablon (nazywany również gotowcem, themem lub templatką) to gotowy układ strony, który można za darmo lub za określoną opłatą pobrać z przeznaczonych do tego celu portali. Twórcy niektórych rodzajów oprogramowania (np. WordPressa) udostępniają swoim użytkownikom pulę szablonów, gotowych do zastosowania w ich systemie. Najważniejszą zaletą szablonów jest ich niski koszt (chociaż zaleta ta często jest jedynie pozorna). Wiele szablonów można pobrać za darmo. Płatne szablony zwykle nie są droższe niż kilkaset złotych. Z tego powodu, rozwiązanie to jest szczególnie popularne wśród osób, dla których istotne jest ograniczenie kosztów przy tworzeniu strony www.

Niestety, na tym właściwie kończą się zalety gotowych szablonów. W przypadku, gdy zechcesz dostosować wybrany theme do swoich potrzeb, możesz napotkać znaczne trudności. W większości przypadków wprowadzanie zmian pochłania bardzo dużo czasu, a przez to generuje dodatkowe koszty. Zdarza się, że elementy szablonu wykonane są „na sztywno” i ściśle ze sobą połączone. Wówczas wprowadzenie zmian w jednym z nich powoduje dosłownie rozsypanie się strony. Aby dostosować szablon pod swoje wymagania, często konieczna jest niemalże całkowita zmiana kodu, co ostatecznie może okazać się rozwiązaniem droższym niż napisanie strony od nowa.

 

Ponadto, do najważniejszych wad gotowych szablonów zalicza się:

  • wolne ładowanie się strony i gorsza ocena strony w wyszukiwarkach (ze względu na
    niepotrzebne, stałe elementy i funkcje szablonu);
  • powtarzalność, brak możliwości wyróżnienia się na tle konkurencji;
  • często spotykane błędy w kodzie szablonu (zwłaszcza w wersjach darmowych).

 

Podsumowując, szablon może być odpowiednim rozwiązaniem, jeżeli masz bardzo ograniczony budżet, nie zamierzasz wprowadzać w nim żadnych istotnych zmian, posiadasz niezbędną wiedzę i możesz poświęcić czas na jego dostosowanie, skonfigurowanie, wdrożenie na serwer oraz domenę.

 

Indywidualny projekt strony internetowej

Stronę zaprojektowaną specjalnie dla Ciebie można porównać do ubrania szytego na miarę. Jednorazowy koszt takiej usługi będzie większy niż zakup z taniej sieciówki, jednak niesie za sobą pewność, że produkt będzie najwyższej jakości, będzie doskonale pasował i służył Ci długie lata. Co więcej, nie będziesz musiał obawiać się tego, że co trzecia osoba na ulicy będzie wyglądała tak, jak Ty.

 

Decydując się na indywidualny projekt, zyskujesz jedyną w swoim rodzaju stronę, stworzoną od podstaw dla Ciebie, w pełni zgodną z Twoimi pomysłami i założeniami. Kod jest tworzony od podstaw przez profesjonalistów – nie obciąża niepotrzebnie strony, jest zoptymalizowany i nie zawiera żadnych przykrych niespodzianek.

 

Na indywidualnie zaprojektowanej stronie możesz umieścić dowolne elementy, układy i funkcje – ograniczeniem jest jedynie Twoja wyobraźnia.

 

Właściwie jedyną wadą, jaką posiada to rozwiązanie, jest wyższa cena, chociaż, jak wykazaliśmy wcześniej, nie do końca musi to być prawda. Praca programisty nad dostosowaniem szablonu do Twoich potrzeb może wygenerować porównywalne, a nawet wyższe koszty.

 

Sprawdź przykładowe realizacje nowoczesnych i profesjonalnych stron, które zostały indywidualnie przygotowane dla firm na: https://stronywarszawa.pl/ oraz przykładowy cennik stron www.