fbpx
Jak skutecznie reklamować usługi klinik medycznych w Internecie?

Jak skutecznie reklamować usługi klinik medycznych w Internecie?

Medycyna jest sztuką, która wymaga kreatywnych rozwiązań...!

Mamy doświadczenie w obsłudze ponad 50 placówek medycznych. Realizujemy cele naszych Klientów od strategii przez kreację, po wdrożenie. Pomożemy Ci stworzyć stabilny oraz spójny wizerunek, który zapewni sukces Twojej firmie.

Jak skutecznie reklamować usługi klinik medycznych w Internecie?

Obsługa reklamowa Klinik Medycznych w Warszawie i całym kraju.

Zdrowie od lat zajmuje najwyższe miejsca na liście najważniejszych wartości, a usługi medyczne niezmiennie należą do najczęściej wyszukiwanych w Internecie. Każdego dnia Polacy szukają w Internecie porad dotyczących zdrowia, klinik wykonujących konkretne zabiegi oraz opinii na temat lekarzy. Jak sprawić, żeby te osoby dołączyły do grona naszych klientów?

 

Reklama on-line

Warto zadbać o dotarcie bezpośrednio do osób, które szukają w Internecie konkretnych usług, zabiegów oraz lekarzy i określonych specjalistów. Warto postawić na promocję w wyszukiwarce Google, z której korzysta ponad 90 % wszystkich użytkowników Internetu w Polsce. Dzięki pozycjonowaniu (SEO) oraz reklamie w Google AdWords reklama kliniki będzie wyświetlała się osobom, które w wyszukiwarce wpiszą zapytania związane z działalnością kliniki, np. przychodnia okulistyczna we Wrocławiu, dermatolog Warszawa lub USG 4d. Dzięki Google AdWords możemy dokładnie określić, na jakie frazy chcemy pojawiać się w wyszukiwarce, wybierając zabiegi i specjalizacje, na których promocji zależy nam najbardziej. Dla klinik, które nie posiadają oddziałów w różnych miastach, bardzo korzystną opcją jest geolokalizacja, która pozwala określić, że reklama będzie wyświetlała się tylko osobom z danego miasta, docierając tylko do użytkowników, którzy mogą być zainteresowani skorzystaniem z usługi w danej lokalizacji.

 

Decydując się na promocję warto pamiętać, że podstawą obecności w Internecie jest posiadanie nowoczesnej, dobrze zaprojektowanej strony Internetowej np medycynaestetyczna.waw.pl  na której przyszli pacjenci bez trudu znajdą niezbędne informacje, takie jak lista specjalizacji i zabiegów, cennik, dane kontaktowe oraz możliwość rejestracji na wizytę. Warto zadbać o wykonanie atrakcyjnej strony dostosowanej do wyświetlania się także na urządzeniach mobilnych, w tym na telefonach komórkowych, ponieważ dzięki niej promocja w Internecie będzie najbardziej skuteczna.

 

PR – silna marka w internecie

 

Inną usługą nastawioną na podtrzymywanie dobrej opinii i docieranie do nowych klientów jest content marketing oraz marketing szeptany. W ramach tej usługi dbamy o to, aby Klinika była bardziej rozpoznawana, a także obecna w znanych magazynach drukowanych, czasopismach, blogach, forach internetowych oraz mediach społecznościowych i wszędzie tam gdzie są Państwa potencjalni klienci oraz pacjenci.

 

Agencja Broker Media świadczy kompleksowe i skuteczne usługi w zakresie marketingu internetowego i  PR w Internecie oraz pozycjonowania witryn internetowych. Wykonujemy audyty SEO, prowadzimy działania w obszarze Link Building, a także realizujemy kampanie google ADS.

Specjalizujemy się w obsłudze firm sektora Health & Beauty, a wśród naszych klientów są m.in.:

 • kliniki chirurgii plastycznej,
 • Gabinety medycyny estetycznej 
 • kliniki stomatologiczne,
 • gabinety lekarskie 
 • salony urody

Co dokładnie możemy Państwu zaoferować?

Kompleksowa obsługa online i offline 7 dni w tyg.
Wprowadzenie kliniki medycznej lub gabientu do internetu.
Tworzymy strategię, dobieramy narzędzia, realizujemy cel.

W skrócie…

 Pełna identyfikacja i kreacja graficzna,

 • Logo, wizytówki, ulotki, foldery, katalogi, zaproszenia, billboardy, bannery reklamowe…

 budowa serwisów internetowych RWD/UX

 •  Zaprojektujemy i wykonamy profesjonalną stronę internetową RWD z systemem CMS, dostosowaną do wszystkich przeglądarek oraz urządzeń mobilnych. Gwarancja indywidualnego projektu, łatwości obsługi i poprawnego działania.

Tworzenie i prowadzenie kampanii Adwords (+Analytics)

 • Wykonamy skuteczną kampanię linków sponsorowanych: dowolna ilość reklam, słów kluczowych, dowolny kraj i język.
 •  Poprowadzimy kampanię bannerową, remarketing, kampanię produktową w zakupach Google.
 •  Wszystkie nasze kampanie łączymy z Google Analytics i mierzymy efekty i ROI

Optymalizacja i pozycjonowanie stron

 • Pozycjonowanie zarówno klinik medycznych, jak i innych firm w internecie, to szereg systematycznie wykonywanych działań, które dzięki naszej wiedzy, doświadczeniu oraz wysokiej jakości usługom SEO wypromują Państwa stronę w wyszukiwarce Google na dowolne słowo kluczowe, lub wiele fraz. Pozycjonujemy zarówno kliniki lokalne np w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu… jak i również gabinety i kliniki, które swoje usługi promojuą na całą Polskę. Naszym celem zawsze jest pozycja 1-5 na pierwszej stronie Google! W swoim dorobku obecnie mamy słowa w TOP takie jak; hemoroidy, żylaki, liposukcja, odsysanie tłuszczu, Stomatolog Warszawa, laboratorium, powiększanie piersi i setki innych trudnych fraz ogólnych i kilkaset słów lokalnych.

Analityka internetu (raporty i wdrożenia pod własne potrzeby)

 • Nasze wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesne narzędzia, pozwalają dokładnie sprawdzić jak szukają usług i produktów Państwa potencjalni pacjenci, czy klienci oraz dokładnie co, jak i gdzie robi w internecie Państwa konkurencja. Zapewniemy stały monitoring marki, działań reklamowych… Dzięki temu w ciągu 5 minut wiemy, że ktoś wspomniał o Was w internecie i gdzie to zrobił!

Zadbamy również o e-PR

 •  Pełna obsługa PR kliniki medycznej,
  profesjonalne prowadzenie Fanpage na Facebooku
 •  profesjonalne prowadzenie Instagrama
  wsparcie wszystkich socjalowych kampanii
  kampanie Content Marketing, copywriting i publikacja artykułów

Piszemy dla Państwa artykuły, wpisy na blogach, posty w Social Media…

 •  Współpracujemy z wieloma wydawcami w kraju i mamy dostęp do kilkuset portali i serwisów internetowych.
 • Publikujemy również artykuły w prasie i magazynach drukowanych, takich jak: Elle, Zdrowie i Uroda, Glamour, Newsweek, Cosmopolitan, Viva i wiele innych.

 

Należy pamiętać, że chcąc reklamować usługi medyczne, usługi lecznicze, trzeba zapoznać się z ustawą z 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej (Dz. U. nr 112, poz. 654 z późn. zm.). Mamy kilkuletnie doświadczenie w reklamie podmiotów medycznych, firm medycznych, klinik oraz  lekarzy i w tym czasie przeprowadziliśmy wiele kampanii reklamowych. Dlatego zgłaszając się do nas mają Państwo pewność, że marketing medyczny będzie nie tylko skuteczny, ale również zgodny z prawem. Jesteśmy agencją z Warszawy, ale obsługujemy firmy w całym kraju. Zapraszamy Broker Media Warszawa tel.: 884 701 705

 

Przeczytaj więcej Marketing medyczny